Kompleksinė pagalba esant smurtui artimoje aplinkoje

Registracija internetu

Registracija telefonu

Kompleksinė pagalba esant smurtui artimoje aplinkoje

Pirmadienis liepos 1, 2019

Smurtas šeimoje yra viena iš skaudžių šiuolaikinės  visuomenės problemų Lietuvoje. Sėkmingas  smurto artimoje aplinkoje prevencijos įgyvendinimas neįmanomas be pagalbos teikimo smurtaujančiam asmeniui.  Atliepdama į problemos aktualumą VšĮ Vilniaus psichoterapijos psichoanalizės centras ASK klinika   prisideda prie kompleksinių paslaugų smurtautojams suteikimo, siekiant ilgalaikių pokyčių.

VšĮ Vilniaus psichoterapijos ir psichoanalizės centro   Asmens sveikatos klinikoje Panevėžio skyriuje vykdoma projektinė veikla, nukreipta į psichologinės pagalbos suteikimą smurto problemą turinčiai šeimai.   Paslauga yra prieinama visiems, besikreipiantiems pagalbosasmenims, siekiantiems atsikratyti smurtinio elgesio.  Suteikiama kompleksinė specialistų: psichologo ir socialinio darbuotojo pagalba. Apsilankymams galioja konsultacijos turinio konfidencialumo ir lankymosi klinikoje anonimiškumo taisyklė. 

Smurtinį elgesį naudojantys asmenys turi galimybę nuosekliai lankyti individualią ir grupinę psichoterapiją.  Šių metų balandžio pradžioje startavęs projektas suteikia galimybes savanoriškai ir priverstinai  besilankantiems (teismo sprendimu įpareigoti) asmenims, naudojantiems destruktyvų smurtinį elgesį, keisti konstruktyviu tarpasmeniniu bendravimu artimoje aplinkoje.

Kelių mėnesių psichologinio konsultavimo patirtis parodė, kad net ir priverstinis apsilankymas pas specialistą gali padėti mokytis reikšti emocijas žodžiais, o ne agresija ir kumščiais. Taikant psichologinę – psichoterapinę  pagalbą ne tik didinama motyvacija priimti pagalbą ir keisti agresyvią elgseną. Konsultacijose gilinamasi į priežastis, įtakojančias smurtinį elgesį, mokomasi pažinti, suprasti save, prisiimti atsakomybę už savo elgesį ir jo pasekmes.  

Pagalba spręsti psichologines ir emocines problemas suteikiama  ne tik smurtaujančiam asmeniui, bet ir jo smurtą patyrusiems artimiesiems. Dalyje šeimų smurtas vyksta abipusiai.  Stebimas smurto ir  alkoholio vartojimo ryšys.Džiugina tai, kad  projekte jau dalyvauja keletą šeimų, siekiančių pozityvių pokyčių šeimyniniame gyvenime.

Šeimos terapijoje gilinamasi į pykčio išraiškos formas. Ieškoma socialiai priimtinų jausmų raiškos ir  konstruktyvių konflikto sprendimo būdų. Klientai mokomi gerbti kitų asmenų psichologinę erdvę bei laisvę, nustatyti bei saugoti savo asmenines ribas. Analizuojami psichologiniai aukos ir agresoriaus santykių procesai, dirbama su lygiaverčių partnerystės  santykių kūrimu.

Psichologinės pagalbos tikslas – keisti smurto santykius ir naujų bendravimo bei bendradarbiavimo gebėjimų pagrindu, susikurti bendrą šeimyninio gyvenimo perspektyvą su nesmurtinio elgesio modeliais.

Med. psichologė Asta Ladauskienė

Straipsnis parengtas projektui „Pagalba smurtaujantiems: elgesio keitimo priemonių įgyvendinimas Panevėžio mieste“  įgyvendinamas pagal Nevyriausybinių organizacijų, dirbančių su asmenimis, siekiančiais atsikratyti smurtinio elgesio priemonę, finansuojamą Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos lėšomis.

Registracija internetu
Registracija telefonu
x
Siekdami pagerinti Jūsų naršymo patirtį lankantis www.asklinika.lt svetainėje, naudojame slapukus (angl. cookies) – tai nedidelės informacijos rinkmenos, kurias jūsų naudojamo įrenginio naršyklė priima iš svetainės kurioje lankotės. Surinkta informacija iš slapukų mums padeda efektyviau nustatyti naršymo įpročius, veiksmus bei nustatymus (pvz., kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), o jums nereikia jų kaskart pasirinkti lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose. Kad interneto svetainė veiktų, nebūtina leisti naudoti šiuos slapukus, bet sutikus su slapukų politika, naršyti jums bus paprasčiau. Išsamesnė informacija suteikiama www.AllAboutCookies.org . Galite ištrinti visus jau esančius jūsų kompiuteryje slapukus, o dauguma naršyklių nustatytos taip, kad slapukai nebūtų įrašomi jūsų įrenginyje. Su slapukais susijusi informacija nenaudojama jūsų tapatybei nustatyti ar kitais nei pirmiau aprašytais tikslais. Daugiau apie slapukus ir kaip jų atsisakyti - privatumo politikoje.Sutinku